![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4o4BI-UXSArWywha9uUJKw77ds-JhirEXv74RhztfTVMiAyTb-on4RAf2LL-sMS9Kk9cMwI218jylNQPhioEy_MBh5Um8bIPGJEoctLoL0ZXTBXsMJnIzLnvRh7SvPiwcuIyg8uMR9TQ/s320/salpi.jpg)
Μεγάλη νίκη-πρόκριση πέτυχε πριν από λίγο ο ΠΑΟΚ μέσα στο φλεγόμενο Ζάγκρεμπ νικώντας τη Ντιναμό με 0-1. Το χρυσό γκολ πέτυχε στο 60' ο Σαλπιγγίδης. Ένας ΠΑΟΚ που το πάλεψε, κατέθεσε ψυχή και πάθος μέσα στο γήπεδο και πήρε πανάξια πρόκριση. Το ευρωπαϊκό του ταξίδι, δεν τελειώνει εδώ. Έχω την αίσθηση ότι απόψε η Θεσσαλονίκη δεν θα κοιμηθεί. Μπράβο στο ΠΑΟΚ που σήκωσε ψηλά το ελληνικό ποδόσφαιρο. Παρεμπιπτόντως, η Βιγιαρεάλ στο άλλο παιχνίδι του ομίλου νίκησε τη Μπριζ με 2-1 και πήρε τη πρώτη θέση.