"Μετά από μεγάλη σκέψη αποφάσισα να σταματήσω από την εθνική ομάδα, εξ αιτίας κάποιων ειδικών συνθηκών, που έχουν δημιουργηθεί μέσα σε αυτή και για τις οποίες έχουν ενημερωθεί οι αρμόδιοι.
Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία στην εθνική ομάδα και στους συμπαίκτες μου και να ευχαριστήσω όλους όσους συνεργάστηκα."
Τώρα, το τι κρύβεται πίσω από την απόφαση του ακούγονται πολλά (π.χ για κλίκες) ενώ δεν αποκλείεται να ακολουθήσουν και άλλοι τον ίδιο δρόμο . Αυτή τη στιγμή το κλίμα στην ομάδα είναι εκρηκτικό και λίαν συντόμως θα μάθουμε τι συμβαίνει και λακίζουν ένας - ένας οι παίχτες. Πάντως από αυτή την εθνική ουδείς είναι αναντικατάστατος. Στο καλό να πάνε, για να ανοίξει ο δρόμος σε άλλους παίχτες. Όπως συνέβη με τη περίπτωση του Παπασταθόπουλου μετά την αποχώρηση του Κυριάκου.