Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2009

Μετά από 26 χρόνια χάσαμε από τους Γάλλους

Μετά από 26 χρόνια η εθνική μας γνώρισε την ήττα με 71-69 από του Γάλλους. Σε ένα παιχνίδι όπου ξεκινήσαμε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά στα δύο επόμενα έπεσε η απόδοση μας αλλά μείναμε κοντά στο σκορ. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου η ομάδα πήρε μπροστά με το Σπανούλη να βάζει τρίποντο από τα 13 μέτρα !!! Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 53-56. Έπειτα και στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα έπαιξε πολύ καλά και στα τελευταία κρίσιμα λεπτά χάσαμε 2 καλάθια που δεν έπρεπε να χαθούν. 15΄ δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Σπανούλης βάζει τρίποντο και φέρνει το παιχνίδι στα ίσια αλλά στη τελευταία επίθεση οι Γάλλοι ευστόχησαν σε δίποντο υπό πίεση και πήραν το παιχνίδι και τη πρωτιά στον όμιλο. Γενικά αν ήμασταν πιο προσεκτικοί νομίζω ότι θα το είχαμε πάρει το παιχνίδι