Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018

ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ: ΙΤΑΛΙΑ & ΙΣΠΑΝΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

Δύο στα τρία έδειξε ο χθεσινός μας απολογισμός, ένα γκολ ψάχναμε την Ακισασπορ για το απόλυτο, έμεινε το 1-0 και μείναμε στα 2 στα 3. Στο live, προτάθηκε μία δυάδα με επόμενο γκολ για Λέστερ και Άρσεναλ. Η Λέστερ έφαγε το 4ο γκολ για να πετύχει η ίδια 8 λεπτά μετά δύο γκολ (!!), ίσα για να χάσουμε εμείς τη 2αδα έγινε το 4-0. Πέρασε επίσης το επόμενο γκολ για Νάπολι σε αποδ. 2,05, επίσης στο live. Συνεπώς, μέτρια πράγματα χτες και πάμε στα σημερινά,

Α Ιταλίας: Έμπολι Λάτσιο 2 1,72 (16:00)
Μετά τις ήττες από Γιουβέντους και Νάπολι ήρθε η παρθενική της νίκη στη σεζόν επί της Φροζινόνε. Η Λάτσιο δεν έχει πείσει με τις εμφανίσεις της, ενδεικτικά με τη Φροζινόνε, που ναι μεν στο α ημίχρονο έχασε ένα καρό ευκαιρίες, στο τελευταίο 20λεπτο γύρισε πίσω να κρατήσει το 1-0 και έκανε και καθυστερήσεις μάλιστα. Η Λάτσιο παρ ότι μιλάμε για την ίδια ομάδα σε σχέση με πέρσι, έχει μπουκώσει επιθετικά και αυτό είναι παράδοξο γι αυτή την ομάδα. Απ την άλλη η Έμπολι έχει αφήσει πολύ καλά δείγματα γραφής, θέλει να παίξει ποδόσφαιρο, δεν είναι στη λογική του αντιποδόσφαιρου. Έχει όμως δύο σημαντικές απουσίες στην άμυνα και αναμένοντας το επιθετικό ξέσπασμα της Λάτσιο, πάμε στο διπλό.

Α Ισπανίας: Σεβίλλη Χετάφε 1 1,66 (21:45)
Η Σεβίλλη μετά τη νίκη στην πρεμιέρα επί της Βαγιεκάνο, ακολούθησε η ισοπαλία με τη Βιγιαρεάλ και εν συνεχεία ηττήθηκε στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας απ τη Μπέτις. Τρίτη σερί γκέλα για τη Σεβίλλη το βλέπω δύσκολο για να είμαι ειλικρινής. Υπάρχει μεγάλη ποιότητα στο ρόστερ της, ειδικά μεσοεπιθετικά η Σεβίλλη αργά ή γρήγορα θα λυθεί. Η Χετάφε απ την άλλη είναι ένα σκαλί πιο κάτω,
μετρά μόλις μία νίκη στις τρεις αγωνιστικές. Δίχως κάτι αξιόλογο οι εμφανίσεις της, θεωρώ ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο η Σεβίλλη θα το πάρει το ματς. Τίμιος ο άσσος στο 1,66.