Κυριακή 27 Ιουνίου 2010

ΤΑ ΠΑΝΤΣΕΡ ΞΕΦΤΙΛΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ - ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΚΑΠΕΛΟ

Το βαρύ 4-1 λέει πολλά. Η άμυνα της Αγγλίας όπως είπαμε και τέλος του πρώτου ημιχρόνου έμπαζε από παντού και αντί ο Καπέλο να κάνει διορθωτικές κινήσεις στο ημίχρονο, άφησε την ομάδα ως είχε, με αποτέλεσμα οι Γερμανοί να κάνουν πάρτι. Κάθε κατεβασιά ήταν και γκολ. Από τις χειρότερες άμυνες που έχω δει ποτέ. Όποτε έφευγαν στην αντεπίθεση οι Γερμανοί ήταν κίνδυνός θάνατος. Βλέπω το Καπέλο, τον πιο ακριβοπληρωμένο τεχνικό του Μουντιάλ, να φεύγει νύχτα από το Λονδίνο. ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ. Προσπάθησε να αλλάξει το στυλ ποδοσφαίρου των Λιονταριών και ως αποτέλεσμα έβγαλε ένα μπασταρδεμένο Ιταλοαγγλικό στυλ παιχνιδιού. Η Γερμανία πήρε δίκαια τη νίκη πρόκριση, ασχέτως αν της Αγγλίας της ακυρώθηκε κανονικό γκολ. Και το λέω αυτό κρίνοντας ότι η Γερμανία με εξαίρεση το τελευταίο 15-20 λεπτό του α ημιχρόνου ήταν πολύ ανώτερη της Αγγλίας. Για ακόμη ένα παγκόσμιο κύπελλο οι looser αποχωρούν νωρίς από το Μουντιάλ. Κάποιοι τους είχαν για φαβορί…
Βλέποντας τις εμφανίσεις της Αγγλίας σκέφτομαι γιατί γκρινιάζαμε εμείς για τις εμφανίσεις της Εθνικής μας, που ήταν ανώτερες από αυτές των Άγγλων.