![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVt43I9RENEYLrIGNaGT9mRi6DtrWOele98zTglOAVz7Waz2iH3cxbnTwuMup9Ogj9_nDmECV80SsPoN2-vPVi71dNmlydwa0Z-5c9Rpatv1tXiy889MUJKLpRhMGMb4tQalZIWYsfV7G1/s320/%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82+%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.bmp)
Μπορεί ο παναθηναϊκός να μην έχει ανακοινώσει επίσημα την απόκτηση του Λέτο ωστόσο τον πρόλαβε η Λίβερπουλ μ επίσημη ανακοίνωση. Μπορείτε να τη διαβάσετε κάνοντας κλικ πάνω στη φωτογραφία. Το δημοσίευμα αναλυτικά αναφέρει :
''Η Λίβερπουλ ήρθε σε συμφωνία με την ελληνική ομάδα Παναθηναϊκό για την πώληση του Σεμπάστιαν Λέτο. Ο Αργεντινός τη προηγούμενη χρονιά έπαιζε στον Ολυμπιακό αφού δεν μπόρεσε να εξασφαλίσει άδεια εργασίας ώστε να αγωνιστεί στους Reds.
Ο Λέτο υπόγραψε στη Λίβερπουλ τον Αύγουστο του 2007 με το Ράφα Μπενίτεθ να κερδίζει τις Ρεαλ Μπέτις και Ρίβερ Πλέιτ που διεκδικούσαν την υπογραφή του.
Ο 22χρονος έκανε το ντεμπούτο του με τη Λίβερπουλ στο προκριματικό αγώνα του champions league με αντίπαλο τη Τουλούζ το στις 28 Αυγούστου. ''